ועדות השמה – מכתב משרון סגל, עו"ס מעון קש"ת
בקרוב תתקיים עבור ילדיכם וועדת ההשמה- וועדה זו קובעת אך ורק את סוג הגן המאושר, כלומר: גן תקשורת/ גן שיקומי/ גן שפתי.
עם זאת, במידה ותגיעו עם שם של גן או שניים שאתם מעוניינים שהילד ישתלב בו, הוועדה תיקח זאת בחשבון ובמידה והגנים הללו תואמים את צרכי הילד היא לרוב תאפשר לכם גישה לפחות לחלקם וכך תוכלו להגיע לימים פתוחים או לפגישת היכרות עם צוות הגן. בוועדת ההשמה חשוב לבקש לראות את הגנים בימים הפתוחים.
בוועדת השיבוץ, המתקיימת ביולי, יקבע באיזה מהגנים הילד ישתלב בשנה הבאה. הימים הפתוחים יאפשרו לכם להתרשם מהאפשרויות ולבקש שהילד ישובץ (אם יש מקום) בגן שנראה לכם כמתאים ביותר.

חשוב להדגיש, כל מידע שתאספו יהיה חלקי מאחר והתאמת הילד לגן בשנה הבאה נובעת מגורמים רבים שחלקם קשה לחזות מראש. הצוות שיהיה בגן לפעמים משתנה, רמת התפקוד של הילדים האחרים שישולבו באותו גן משתנה משנה לשנה בהתאם לצרכי הילדים בשנה זו וכ"ו. לוועדת השיבוץ המידע הכולל והיא משבצת בהתאם לכך.
המידע בנוגע לגנים התקשורתיים ובכלל של החינוך המיוחד הינו חלקי ופחות זמין מאשר בגנים ה"רגילים". הגנים התקשורתיים לרוב אינם מאשרים להגיע אליהם לראות את הגן אלא אם וועדת ההשמה אפשרה לראות את הגן הזה ספציפי. המטרה היא כמובן להגן על פרטיות הילדים והמשפחות שלהם, אך גם מקשה על היכולת להכיר את הגנים לפני.

עם זאת, קיימים פורומים שבהם הורים רבים מתייעצים ומייעצים בהתאם לניסיונם בשילוב ילדיהם בגנים הללו. אלה הפורומים המרכזיים שמצאתי. ניתן להיעזר בכל אחד מהם:

הוסף תגובה

text#before#comment#box